Ucsúcs=500V
T=1/300s
és innentől vagyok elakadva
2016. jan. 23. 13:24
1/2 Minekvan válasza:
Umax=500V, U=250V, t=0,0033s U=Umax*sinwt, w=2¶n,
250=500*sin2¶nt, 0,5=sinwt => wt=30,
2¶nt=30 n=30/2¶.0,0033 = 1447,6 s^-1.
2/2 Minekvan válasza:
Javítás: a számológépen elfelejtettem a fokot radiánra állítani.
Igy módosul az eredmény. 0,5=sinwt => wt=0,5236 a fordulatszám pedig 25,3s^-1, ami 1521,6 fordulat percenként.