Mádásor kérdése:

Egy generátor olyan váltakozó áramot állít elő melynek csúcsfeszültsége 500V és egy fél periódus alatt kétszer is 250V -os feszültséget ad, melyek közös 1/300s idő telik el. Mekkor a generátor fordulatszáma?


Ucsúcs=500V

T=1/300s


és innentől vagyok elakadva


2016. jan. 23. 13:24
 1/2 Minekvan ***** válasza:

Umax=500V, U=250V, t=0,0033s U=Umax*sinwt, w=2¶n,


250=500*sin2¶nt, 0,5=sinwt => wt=30,


2¶nt=30 n=30/2¶.0,0033 = 1447,6 s^-1.

2016. jan. 23. 15:08
 2/2 Minekvan ***** válasza:

Javítás: a számológépen elfelejtettem a fokot radiánra állítani.

Igy módosul az eredmény. 0,5=sinwt => wt=0,5236 a fordulatszám pedig 25,3s^-1, ami 1521,6 fordulat percenként.

2016. jan. 23. 15:20