2016. jan. 30. 13:15
1/2 anonim válasza:
a kulcs sebessége felül v, alul u
Felül: m*v^2/R = m*g ; g=10 esetén v = √5 m/s
Alul, +helyzeti energiát is kell biztosítani:
1/2 m*v^2 + m*g*h = 1/2 m*u^2 ; h=2R, -> u = 5 m/s
(A "lóbálunk" nem szerencsés, mert akkor a kör közeppontját is mozgatjuk, ergo nem lesz körpálya.)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :-)
2016. jan. 30. 13:52