Tudjuk, hogy a szaporodás kezdetén 1860-an voltak, és valahány óra alatt számuk 50%-kal nőtt. Hány óra alatt nem történhetett ez meg ?2016. jan. 25. 15:12
1/1 bongolo válasza:
Vagyis 930-cal nőtt a számuk.
Ha n osztódik ketté az első órában, akkor óránként ennyivel nő a számuk:
n, 2n, 4n, 8n, stb.
Ezek összege t óra alatt (2^t - 1)·n
(2^t-1) · n = 930
Mivel 930 = 1·2·3·5·31, ezért ez csak úgy lehet, hogy 2^t-1 = 1 vagy 3 vagy 3·5 vagy 31, tehát t lehet 1 vagy 2 vagy 4 vagy 5. Más nem.