Hogyan kell kiszámolni az arányt?

Egy közös szárral rendelkező két szög aránya 2:7. Az egyik szög 100fokkal nagyobb, mint a másik. Mekkora a két szög összege?

2016. jan. 24. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítás:

a/b = 2/7

a = b + 100


Kell:

a + b

2016. jan. 24. 11:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik szög 5 résszel nagyobb és ez az 5 rész 100°. Akkor 1 rész 100/5=20°.

Az egyik szög 2 rész: 2*20° = 40°.

A másik szög 7 rész: 7*20 = 140°.

A kettő összege: 40°+140° = 180°.

2016. jan. 24. 11:42
 3/4 anonim ***** válasza:

„Bocs’, hogy a csapos közbeszól”, de az első válasz hibás.

Ha a/b = 2/7, akkor „a” a kisebb, és „b” a nagyobb.

Így a másodiknak írt egyenlőség nem állhat fenn.

Vagy

• a = b – 100 ← a nagyobb „b”-ből 100-at le kell vonni, hogy akkora legyen, mint „a”; vagy

• a + 100 = b ← a kisebb „a”-hoz 100-at kell adni, hogy akkora legyen, mint „b”.

2016. jan. 24. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, köszi
2016. jan. 24. 12:58