Egy közös szárral rendelkező két szög aránya 2:7. Az egyik szög 100fokkal nagyobb, mint a másik. Mekkora a két szög összege?2016. jan. 24. 11:15
1/4 anonim válasza:
Állítás:
a/b = 2/7
a = b + 100
Kell:
a + b
2/4 anonim válasza:
Az egyik szög 5 résszel nagyobb és ez az 5 rész 100°. Akkor 1 rész 100/5=20°.
Az egyik szög 2 rész: 2*20° = 40°.
A másik szög 7 rész: 7*20 = 140°.
A kettő összege: 40°+140° = 180°.
3/4 anonim válasza:
„Bocs’, hogy a csapos közbeszól”, de az első válasz hibás.
Ha a/b = 2/7, akkor „a” a kisebb, és „b” a nagyobb.
Így a másodiknak írt egyenlőség nem állhat fenn.
Vagy
• a = b – 100 ← a nagyobb „b”-ből 100-at le kell vonni, hogy akkora legyen, mint „a”; vagy
• a + 100 = b ← a kisebb „a”-hoz 100-at kell adni, hogy akkora legyen, mint „b”.