Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német! Megcsináltam, de rossz...

Német! Megcsináltam, de rossz a szavak sorrendje! Segítenél?

Figyelt kérdés

Csak egy egyszerű feladat volt, egy buliba való meghívást kellett elutasítani, szerintem nagyjából jó, de mivel még csak éveleje óta tanulok németet, ezért állandóan rossz helyre teszem a szavakat, nagyon rossz a sorrendem, és emiatt értelmetlen az egész..


Szóval: Liebe Monika,

am Montag leider passt mir nicht (itt azt akartam, hogy: sajnos hétfőn nekem nem jó)

Ich hatte viel zu tun. (itt: sok a dolgom)

Vielen Dank für die Einladung. (köszönöm a meghívást)

Tut mir Leid, Ulla (sajnálom Ulla)


A kérdéseim pedig: hogy itt most megköszönjem akkor a meghívást? És mit írjak a végére? (búcsúzásnak) És ha van valami ötleted, hogy mit írjak, akkor leírnád azt is? :)


Nagyon-nagyon köszi, ha segítesz :)


2010. márc. 27. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem jó:Liebe Monika,

am Montag passt mir leider nicht.

Ich habe viel zu tun.

Vielen Dank für die Einladung.

Es tut mir Leid, Ulla.


Gruß: név (a saját neved)


A meghivást már megköszönted, az aláirás elött lehet Liebe Grüße is, ha közelebbi kapcsolatban vagytok - nem egy-két levélnél tartotok.

2010. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. márc. 27. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szivesen.
2010. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!