A következő a fizika házim: Egy autó 20mp-ig 50 km/h sebességgel halad, majd ráhajtva az autópályára a következő 150 métert 10 mp alatt teszi meg. Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 mp alatt?

Kérem valaki segítsen!
2016. jan. 20. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
36%

átlagsebesség mindig összes út/összes idő



t1=20s

v1=50km/h = 13,89m/s

s1=? V=s/t v*t=s s1=277,78 m


s2=150m

t2=10s


v[átl]=(s1+s2)/(t1+t2)

v[átl]=14,26 m/s

2016. jan. 21. 08:13