1. 35 liter 55%-os oldathoz 40 liter ismeretlen töménységű oldatot. A kapott keverék 45%-os lesz. Milyen töménységű oldatot öntünk hozzá?


2. 25 liter 48%-os oldathoz mennyi 25%-os oldatot öntünk,ha a keverék 30%-os lett?



2016. jan. 19. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Keverési egyenlet. Már itt a Gyakori kérdésekben is gyakran leírom...


1.

ax+by=(a+b)*z


35*55+40*y=(35+40)*45


y=


2


25*48+b*25=(25+b)*30

b=


Gondolom a matek része már megy

2016. jan. 19. 21:17