1. 35 liter 55%-os oldathoz 40 liter ismeretlen töménységű oldatot. A kapott keverék 45%-os lesz. Milyen töménységű oldatot öntünk hozzá?
2. 25 liter 48%-os oldathoz mennyi 25%-os oldatot öntünk,ha a keverék 30%-os lett?
2016. jan. 19. 18:39
1/1 anonim válasza:
Keverési egyenlet. Már itt a Gyakori kérdésekben is gyakran leírom...
1.
ax+by=(a+b)*z
35*55+40*y=(35+40)*45
y=
2
25*48+b*25=(25+b)*30
b=
Gondolom a matek része már megy