SOS! Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


1.)Mekkorák a háromszög szögei ha az első 30fokkal nagyobb a másodiknál, a harmadik pedig 20fokkal kisebb az elsőnél?


2.) Valamely egyenlő szárú hárömszög szára 8cm-el hosszabb az alapjánál. Kerülete 31 cm. Milyen hosszú az alapja?


3.) Egy 48 cm kerületű egyenlő szárú hárömszög alapja 3cm-rel hosszabb az egyik száránál. Mekkorák az oldalai?


4.)Egy háromszög kerülete 24 cm, oldalai úgy aránylanak mint 3:4:5. Mekkorák a háromszög oldalai?



2016. jan. 18. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd fel egyenletekkel azt, amit a feladat mond szöveggel..


1, Legyen a 2. szög x; ekkor az első x+30°, a harmadik pedig x+30°+20° = x+50°. Tudjuk, hogy a 3 belső szög összege 180°, azaz 150°=(x+30°)+x+(x+50°) = 3x+80°, innen x= 33,33°


A többit ugyanígy.. jelöld el valamelyik adatot x-szel, és a szövegben megadott kapcsolatokat felírod egyenlet alakjában... Az ilyen ismereteket pedig, hogy a háromszög kerülete az a 3 oldal hosszának az összege, csak elő tudod valahonnan a szürkéből szedni. sok sikert.

2016. jan. 18. 20:10
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2016. jan. 18. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
az "azaz" után 180° van, nem 150°, elírtam..
2016. jan. 18. 20:21