2016. jan. 18. 18:05
1/5 anonim válasza:
mivel a kocka térfogata a*a*6 ezért előszőr elosztod 6-tal majd 2-vel
2/5 anonim válasza:
Vagy inkább gyököt vonsz 2-vel osztás helyett... ekkor megvan a kocka éle, abból kiszámolható a térfogat.
3/5 A kérdező kommentje:
ez most nem teljesen világos
2016. jan. 18. 19:20
4/5 tatyesz válasza:
Mi a kocka felszínének képlete? A=6a^2
Tehát 6a^2=31104 cm^2 (A felszínt négyzetcentiben mérjük)
Egy darab ismeretlen van benne. Ezt meg tudod oldani?
6a^2=31104 /:6
a^2=5184 /√
a=72
Mi a kocka térfogatának képlete? V=a^3
Tudjuk a-t. Ki tudod számolni a térfogatot?
V=72^3=373248 cm^3
5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2016. jan. 19. 21:42