Egy Kocka felszíne 31104 cm V=?


2016. jan. 18. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
mivel a kocka térfogata a*a*6 ezért előszőr elosztod 6-tal majd 2-vel
2016. jan. 18. 18:23
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Vagy inkább gyököt vonsz 2-vel osztás helyett... ekkor megvan a kocka éle, abból kiszámolható a térfogat.
2016. jan. 18. 18:24
 3/5 A kérdező kommentje:
ez most nem teljesen világos
2016. jan. 18. 19:20
 4/5 tatyesz ***** válasza:

Mi a kocka felszínének képlete? A=6a^2


Tehát 6a^2=31104 cm^2 (A felszínt négyzetcentiben mérjük)



Egy darab ismeretlen van benne. Ezt meg tudod oldani?



6a^2=31104 /:6

a^2=5184 /√

a=72


Mi a kocka térfogatának képlete? V=a^3

Tudjuk a-t. Ki tudod számolni a térfogatot?



V=72^3=373248 cm^3

2016. jan. 19. 09:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2016. jan. 19. 21:42