Tudnátok segíteni, hogy lehet ezt megcsinálni?2016. jan. 18. 15:25
1/1 anonim válasza:
p*V=n*R*T
D mivel a térfogat, a hőmérséklet és a reynolds féle szám állandó, ezért leegyszerűsítve:
p1/p2=n1/n2
ebből következtetve:
98,0/101,0=0,970297 (ez tizedestörtben),
ugyanez %-ban kifejezve: 97,029%-ra csökkent a mólszám.
Az oxigén 2 atomos, az ózon 3 atomos.
Tehát 2,981%-al csökken a mólszám.
Ennyi kétatomos oxigén tünt el, és dupla ennyi ózon keletkezett.
Tehát kb. 6 % ózon van benne, és kb.94% oxigén...
A teljesen pontos számolással most már nem bíbelődöm
(elfogyott az idő).