101, 0 kPa nyomású oxigéngázban ultraibolya sugárzás hatására bekövetkező ózonképződés miatt a nyomás változatlan hőmérsékleten mérve 98, 0 kPa-ra csökkent. Az oxigén hány %-a alakult ózonná, és milyen az elegy térfogatszázalékos összetétele?

Tudnátok segíteni, hogy lehet ezt megcsinálni?
2016. jan. 18. 15:25
 1/1 anonim válasza:

p*V=n*R*T

D mivel a térfogat, a hőmérséklet és a reynolds féle szám állandó, ezért leegyszerűsítve:

p1/p2=n1/n2

ebből következtetve:

98,0/101,0=0,970297 (ez tizedestörtben),

ugyanez %-ban kifejezve: 97,029%-ra csökkent a mólszám.

Az oxigén 2 atomos, az ózon 3 atomos.

Tehát 2,981%-al csökken a mólszám.

Ennyi kétatomos oxigén tünt el, és dupla ennyi ózon keletkezett.

Tehát kb. 6 % ózon van benne, és kb.94% oxigén...

A teljesen pontos számolással most már nem bíbelődöm

(elfogyott az idő).

2016. jan. 27. 18:09