Két Térgeometriás feladatnak a megoldásában kérhetek segítséget? Fontos! (felvételis)


Hogyan jön ki az eredmény, hogyan kell levezetni a számolást? (A héten felvételizek)

1.) Az iskola udvarán tervezett távolugró gödör 7,25m hosszú, 2,6m széles. Hány (m3) homok kellene a megtöltéséhez, ha a terv szerint 0,4 mély? Milyen szélesre ássuk a gödröt, ha csak 5,8 (m3) homok áll rendelkezésünkre? (A hosszúságon és a mélysége nem akarunk változtatni)

2.) Egy 8 (dm3)-as kocka lapjait piros festékkel fogjuk befesteni. Mennyi festék kell a kocka befestéséhez ha 1 (m2) lefestéséhez 1kg festék kell?

Nagyon fontos lenne, mert nem tudom ezeket kiszámolni :(



2016. jan. 12. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1, V=a*b*c azaz 7,25*2,6*0,4 = 7,54 m3

2, V=a*b*c azaz 7,25*0,4*c = 5,8 azaz 2,9*c = 5,8 azaz c=2 m

3, V = a^3 azaz 8=a^3 azaz a=2 A=6*a*a A=6*2*2 = 24 m2 = 24 kg

2016. jan. 12. 15:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. jan. 12. 15:46