Hogy kell kiszámolni a 3 2/3-nak a reciprokát. Ha kiszámolom,3/11 jön ki, ha viszont excelbe számoltatom ki, akkor 2/7-ed jön ki. Gondolom, hogy az exceles a jó, de én megesküdtem volna, hogy az enyém. Segítene valaki? Please!

2016. jan. 11. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
3 egész két harmad az egyenlő 6/3, annak a reciproka 3/6, 3:6=0,5!
2016. jan. 11. 17:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy, 3 egész az 3*3=9/3 plusz 2/3, azaz 11/3, butaságokat ne írj!
2016. jan. 11. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jó öreg elfeledett vegyesszám alak.

3 egész az 9/3

ehhez még adsz 2/3-ot, akkor kijön 11/3

Ennek a reciproka valóban 3/11

Az excel valószínűleg nem úgy kezeli a vegyesszám alakot, ahogy te beírtad :)

2016. jan. 11. 17:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a tanár szerint a 2/7 -ed a jó! Ez így nagy jó!
2016. jan. 11. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
A te eredményed a jó, az excel bizonyára nem vegyes-számként kezeli.
2016. jan. 11. 17:41
 6/8 bongolo ***** válasza:
A 2/7 az a 3 1/2 reciproka.
2016. jan. 11. 18:34
 7/8 bongolo ***** válasza:
100%

Rájöttem, az Excel miért mond rosszat!


Alapban az Excel 1 számjegy pontossággal írja ki a törteket, és úgy a 2/7 van legközelebb a valósághoz. Ha átállítod a cella formátumánál, hogy 2 számjegy pontosságot használjon, akkor 3/11 lesz ott is kiírva.

2016. jan. 11. 18:41
 8/8 A kérdező kommentje:
az utolsónak: Igen,tényleg, ha átállítom, úgy a 3/11-ed jön ki... Köszi mindenkinek!!!
2016. jan. 11. 18:43