2016. jan. 11. 17:34
1/8 anonim válasza:
3 egész két harmad az egyenlő 6/3, annak a reciproka 3/6, 3:6=0,5!
2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy, 3 egész az 3*3=9/3 plusz 2/3, azaz 11/3, butaságokat ne írj!
2016. jan. 11. 17:39
3/8 anonim válasza:
Ez a jó öreg elfeledett vegyesszám alak.
3 egész az 9/3
ehhez még adsz 2/3-ot, akkor kijön 11/3
Ennek a reciproka valóban 3/11
Az excel valószínűleg nem úgy kezeli a vegyesszám alakot, ahogy te beírtad :)
4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a tanár szerint a 2/7 -ed a jó! Ez így nagy jó!
2016. jan. 11. 17:41
5/8 anonim válasza:
A te eredményed a jó, az excel bizonyára nem vegyes-számként kezeli.
7/8 bongolo válasza:
Rájöttem, az Excel miért mond rosszat!
Alapban az Excel 1 számjegy pontossággal írja ki a törteket, és úgy a 2/7 van legközelebb a valósághoz. Ha átállítod a cella formátumánál, hogy 2 számjegy pontosságot használjon, akkor 3/11 lesz ott is kiírva.
8/8 A kérdező kommentje:
az utolsónak: Igen,tényleg, ha átállítom, úgy a 3/11-ed jön ki... Köszi mindenkinek!!!
2016. jan. 11. 18:43