Házi feladatnak ezt a példát kaptuk valaki segítene megoldani?


Sziasztok!

Egy 28 fős osztályban a magyardolgozatok eredménye a következőképpen alakult. Elégtelen nem lett. Kettővel több jeles lett mint jó. A kettesek száma kétszerese a négyesek számának. Annyi hármas dolgozat született, mint a négyesek és az ötösök számának átlaga. Hány db ötös, négyes, hármas és kettes dolgozat volt? Mennyi volt az átlag?

Köszönöm


2016. jan. 5. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

próbálj sok-sok egyenletet felírni. x - ötös y- négyes, z-kettes, w - hármas

x+2=y

2y=z

(x+y)/2=w

x+y+z+w=28


legjobb mindent y segítségével felírni és az utolsóba visszaírni.


x=y-2

z=2y

(y-2+y)/2=w -> y-1=w


y-2+y+2y+y-1=28


Ebből kiszámolod az y-t, onnan meg az összes többit. Átlaggal szerintem meg nincs bajod :)

2016. jan. 5. 17:38