Mi lehet ez? Történelem órán kaptuk feladatnak.

A töritanárunk, mivel fikáztuk a rajztudását (:D) felrajzolt a táblára egy fordított S betűt, középen egy kicsit áthúzva. Azt mondta, 20 éve 1 tanítványa se jött rá, mi az, fejtsük meg. Na én el is kezdtem gondolkozni, és vacsora közben a Pikok tarján találtam egy nagyon hasonló jelet: ahová a kék alapon fehérrel ott van hogy TARJA, alatta meg hogy Füstölt, főtt, ott közte van egy ilyen arany S betű féle, és egy olyat rajzolt fel, csak 90 fokkal elfordítva balra, és az alsó csücskét kicsit meghosszabbítva. Egy olyan jelet.

2012. márc. 9. 15:15
1 2
 1/17 BKRS ***** válasza:

Romai szam a tortek jelolesere:

1/144 = dimidiae sextulae

jele a forditott S athuzva.

2012. márc. 9. 15:50
 2/17 BKRS ***** válasza:

Amennyire tudom igy mentek az alapveto tortek, gondolom wikipediaban tobbet is meg lehet tudni rola:

ertek = romai jel = nev

1/12 = . = uncia

2/12 = : = sextans

3/12 = ∴ = quadrans

4/12 = :: = triens

5/12 = :.: = quincunx ( . pont kozepmagasan van mint a dobokockan)

6/12 = S = semis

7/12 = S. = septunx

8/12 = S: = bes

9/12 = S∴ = dodrans

10/12 = S:: = dextans

11/12 = S:.: = deunx ( a . megint dobokockastilusban)

12/12 = I = as

1/24 = Σ = semuncia

1/36 = SS = binae sextulae

1/48 = Ɔ = sicilicus

1/72 = Ƨ = sextula

1/144 = ƻ = dimidia sextula

1/288 = ℈ = scripulum

1/1728 = >> = siliqua

2012. márc. 9. 16:00
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem ez lesz az! Megfelezem veled a töri 5-ösöm :D
2012. márc. 9. 16:30
 4/17 A kérdező kommentje:
az értelmes válaszolónak üzenem, hogy sajnos nem 1/144 :/ szóval nem tudunk az 5-ösön megosztozni :P de még mindig nem jött rá senki... oké még nyomozok utána - talán.
2012. márc. 15. 17:44
 5/17 BKRS ***** válasza:
Hehe, szerintem rosszul tudja a tanarnod a megoldast ... :)
2012. márc. 19. 13:31
 6/17 BKRS ***** válasza:

nemes

Nem S mert at van huzva.

Esetleg valami olyan trukk meg lehet benne, hogy mondjuk

nincstelen

mert nincs odairva, hogy telen, vagyis nincs telen,

szoval ezesetben egy "nincstelen nemes" lenne. Ilyen jellegu disznosagobol rengeteg van,

kivancsi vagyok mi lesz ez.

2012. márc. 19. 22:07
 7/17 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy nincstelen nemes... bocskoros nemes vagy hét szilvafás nemesek voltak maximum
2012. márc. 20. 16:41
 8/17 BKRS ***** válasza:

Az meg nem jon ki.

Na de majd nemsokara ugyis kiderul remelhetoleg.

2012. márc. 21. 13:26
 9/17 anonim ***** válasza:
tudodmit? rajzold le a jelet tölsted fel kepfeltöltes.hu ra és másold ide a linkjét aztán megmondom ha tudom.
2012. márc. 24. 19:39
 10/17 A kérdező kommentje:
Oké..... azaz megpróbálom.. LOL
2012. márc. 28. 20:35
1 2