~Kata~ kérdése:

Tudnátok segíteni? Ezt a feladatot nem tudom megoldani: 12√5-9√45+6√20-2√125

2016. jan. 2. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

12*√5 - 9*√(9*5) + 6*√(4*5) - 2*√(25*5) =

= 12*√5 - 9*√9*√5 + 6*√4*√5 - 2*√25*√5 =

= 12*√5 - 9*3*√5 + 6*2*√5 - 2*5*√5 =

= 12*√5 - 27*√5 + 12*√5 - 10*√5 =

= -13*√5

2016. jan. 2. 18:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél :)
2016. jan. 2. 18:50