A következő műveletek megoldásában, levezetésében kérnék egy kis segítséget.
a) √81y^10
b) √2x^3 √32x^5
c) √27x^7 ÷ √3x^3
2016. jan. 2. 11:18
1/5 anonim válasza:
a) gyök 81 az ugye 9, tehát 9y^10
2/5 anonim válasza:
Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy mi van a gyök alatt, mert ebből nem egyértelmű. Használj zárójeleket!
3/5 A kérdező kommentje:
a) √(81y^10 )
b) √(2x^3 ) √(32x^5 )
c)√(27x^7 )÷√(3x^3 )
Így talán érthetöbb :)
2016. jan. 2. 12:02
4/5 tatyesz válasza:
a) √(81y^10 ) = √(81)·√(y^10) = 9·y^5
b) √(2x^3 ) √(32x^5 ) = √(2x^3·32x^5) = √(64x^8) = √(64) · √(x^8) = 8x^4
c)√(27x^7 )÷√(3x^3 ) = √(27x^7 ÷3x^3) = √(9x^4) = √(9) ·√(x^4)=3x^2
Lényegében két szabályt kellett használni:
√a·√b=√(ab)
√a/√b=√(a/b)
5/5 anonim válasza:
Tisztelt Tatyesz!
Szerintem nem teljesen jó a megoldásod.
Ha pl. az a) feladatban az y negatív szám, akkor nem jó a megoldásod.