Végezze el a következő műveleteket?


A következő műveletek megoldásában, levezetésében kérnék egy kis segítséget.


a) √81y^10

b) √2x^3 √32x^5

c) √27x^7 ÷ √3x^3



2016. jan. 2. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
a) gyök 81 az ugye 9, tehát 9y^10
2016. jan. 2. 11:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy mi van a gyök alatt, mert ebből nem egyértelmű. Használj zárójeleket!
2016. jan. 2. 11:49
 3/5 A kérdező kommentje:

a) √(81y^10 )

b) √(2x^3 ) √(32x^5 )

c)√(27x^7 )÷√(3x^3 )


Így talán érthetöbb :)

2016. jan. 2. 12:02
 4/5 tatyesz ***** válasza:

a) √(81y^10 ) = √(81)·√(y^10) = 9·y^5


b) √(2x^3 ) √(32x^5 ) = √(2x^3·32x^5) = √(64x^8) = √(64) · √(x^8) = 8x^4


c)√(27x^7 )÷√(3x^3 ) = √(27x^7 ÷3x^3) = √(9x^4) = √(9) ·√(x^4)=3x^2



Lényegében két szabályt kellett használni:


√a·√b=√(ab)

√a/√b=√(a/b)

2016. jan. 3. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Tatyesz!


Szerintem nem teljesen jó a megoldásod.

Ha pl. az a) feladatban az y negatív szám, akkor nem jó a megoldásod.

2016. jan. 3. 11:22