az van hogy van ez a moduluszos egyenlotlenseg es ennek kene kiszamitani a maximum es a minimum erteket:
|2x-1|<=3
2015. dec. 20. 21:02
1/2 anonim válasza:
Na tisztázzunk pár dolgot:
(1) Hol itt a modulusz?
(2) Maximuma, minimuma függvénynek lehet vagy halmaznak.
Egyenlőtlenségnek hogy lehet maximuma, minimuma?
A megoldáshalmazáról van szó?
2/2 vurugya béla válasza:
Az egyenlőtlenség megoldása:
-3 <= 2x-1 <= 3
-2 <= 2x <= 4
-1 <= x <= 2