Két tanuló a terv szerint egy hét alatt 360 feladatot kellett megoldjon. Az egyik tanuló 112%-ra, míg a másik 110%-ra teljesítette a tervet és így a két tanuló egy hét alatt 400 feladatot oldott meg. Hány feladatot oldott meg terven felül a két tanuló külön-külön?2015. dec. 17. 21:26
1/4 anonim válasza:
x+y=360
1,12x+1,1y=400
az első egyenletet 1,1-gyel szorozva:
1,1x+1,1y=396
ebből kivonjuk a másodikat:
0,02x=4
így x=200, ebből pedig y=160
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!.... :):):)
2015. dec. 17. 22:11
3/4 anonim válasza:
Arra azért figyelj, hogy a kérdés nem az volt, amit az első válaszoló megadott, de onnan már csak 1-1 szorzás....
4/4 A kérdező kommentje:
Tudom. Csak az volz a baj, hogy nem tudtam miből kiindulni(ilyen egyenlenletet még nem tanultunk),de innen már boldogultam
2015. dec. 18. 10:49