Matek feladat megoldását szeretném kérni. Köszönöm előre is. Ki tud segíteni?

Két tanuló a terv szerint egy hét alatt 360 feladatot kellett megoldjon. Az egyik tanuló 112%-ra, míg a másik 110%-ra teljesítette a tervet és így a két tanuló egy hét alatt 400 feladatot oldott meg. Hány feladatot oldott meg terven felül a két tanuló külön-külön?

2015. dec. 17. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

x+y=360

1,12x+1,1y=400


az első egyenletet 1,1-gyel szorozva:

1,1x+1,1y=396


ebből kivonjuk a másodikat:


0,02x=4


így x=200, ebből pedig y=160

2015. dec. 17. 22:07
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!.... :):):)
2015. dec. 17. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj, hogy a kérdés nem az volt, amit az első válaszoló megadott, de onnan már csak 1-1 szorzás....
2015. dec. 18. 09:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom. Csak az volz a baj, hogy nem tudtam miből kiindulni(ilyen egyenlenletet még nem tanultunk),de innen már boldogultam
2015. dec. 18. 10:49