(5n-4)/(3n+2)2015. dec. 14. 19:19
1/2 anonim válasza:
Legyen f(n):=(5n-4)/(3n+2). A függvény, amit számsorozatnak is neveznek N-ből a Q-ba képez. Korlátosságát úgy látod be, hogy létezik olyan c=5/3 érték, hogy minden n>=1 értékre a c-f(n)=22/(3*(3n+2))>0. A monotonitást úgy látod be, hogy felírod az f(n+1)-f(n) különbséget, ami 22/((3n+2)(3n+5)) és ami minden n>=1-re pozitív. A konvergenciát pedig úgy látod be, hogy belátod, hogy létezik olyan c, hogy |c-f(n)|=22/(3*(3n+2))-->0, azaz nullsorozatot alkot, ahol c=5/3. Sz. Gy.
2/2 anonim válasza:
A c értékhez, pedig úgy férsz hozzá, hogy kiszámítod a lim(
(5n-4)/(3n+2)), ha n-->inf. Azaz lim(5-4/n)/(3+2/n)=5/3 határértéket. Sz. Gy.