Kilencedikes matematikában segítene valaki? (szöveges feladat)

Egy háromnapos kerékpártúra első napján megtettük az út negyedét és még 6 km-t, a második napon a hátralévő út harmadát és még 2 km-t így az utolsó napra 44 km maradt. MIlyen hosszú volt a kerékpártúra?? (aki tudna segíteni annak 1000hála köszönöm előre is)
2010. márc. 22. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Tegnap csináltuk ezt a feladatot :)


Út: x

1. nap: 1/4x+6 km

2.nap: 1/3(3/4x-6)+2 km

3.nap: 44 km


Egyenlet:

1/4x + 6 + 3/12x - 2 + 2 + 44=x

Innen elvégzed az egyenletet: közös nevezőre hozol (12)

Így kijön, hogy 100 km az út.

2010. márc. 22. 19:40
 2/4 anonim ***** válasza:

1/4 x + 6 + 1/3 x + 2 + 44 = x | *4

x + 24 + 4*(1/3 x) + 8 + 176 = 4 x | *3

3 x + 72 + 12*(1/3 x) + 24 + 528 = 12 x

3 x + 72 + 4 x + 24 + 528 = 12 x

7 x + 624 = 12 x | - 7 x

624 = 5 x | /5

124.8 = x


Lehet, hogy elszámoltam, nézd át, de a gondolatmenet ez.

2010. márc. 22. 19:46
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2010. márc. 22. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló egyenlete helytelen. Az első válaszolóé a jó. A második nem értette meg a feladatot: "a második napon a hátralévő út harmadát és még 2 km-t így"

Nem az út harmadát, hanem a HÁTRALÉVŐ út harmadát!

2010. márc. 22. 20:27