Euridiké Hajdara kérdése:

Sítábor, sorban Ricsi után 18 gyerek követte, közülük Zsolti. Zsolti előtt 12 haladtak, közöttük Ricsi! Két fiú között 4 csoporttársuk siklott. Hány fős a csoport?

2015. dec. 8. 14:11
 1/4 anonim válasza:
26 talán? :D
2015. dec. 8. 14:16
 2/4 anonim válasza:
Biztos vagyok benne, hogy annyi :D
2015. dec. 8. 14:23
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Igen, 26.


Ricsi [4] Zsolti


Ha Zsolti előtt 12-en vannak, akkor 12-4-1 = 7

[7] Ricsi [4] Zsolti


Ha Ricsi mögött 18-an vaannak, akkor: 18-4-1 = 13

[7] Ricsi [4] Zsolti [13]


7+1+4+1+13 = 26

2015. dec. 8. 15:20
 4/4 anonim válasza:

Jézusom xd


(18+12)-4=26

Ennyi :D

2015. dec. 8. 17:13