Lassuló nem 0 kezdősebességű mozgás?


Sziasztok!


A következő adatokat adták meg:


V0= 30 m/s

a= -2

t= 10s


Az utat és a végsebességet kellene kiszámolni. Esetleg valaki el tudná magyarázni, vagy képleteket tudna írni hozzá?

Előre is köszönöm!



2015. dec. 5. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudjuk, hogy a=(Δv)/(Δt), ebből tudjuk, hogy a=-2 m/s^2, Δt= 10 s, tehát:


-2=(Δv)/10, tehát -20 m/s = Δv. Ez azt jelenti, hogy 30-ról 10-re változik a sebesség, ennyi lesz a végsebesség.


Az utat az s=v0*t+(a/2)*t^2 képletből kapjuk meg; s=30*10-1*100=200 m.

2015. dec. 6. 00:01
 2/5 A kérdező kommentje:
És lassuló mozgásnál is ezt a képletet használjuk?
2015. dec. 6. 11:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamint azt hogyan számoljuk ki, ha a v0 és a v végseb. hiányzik? A gyorsulás, idő és út van megadva. Ugyan így lassuló mozgásról van szó.
2015. dec. 6. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha behelyettesítesz ebbe a képletbe:


s=v0*t+(a/2)*t^2


Akkor csak 1 ismeretlened lesz, a v0. Aztán a


a=(Δv)/(Δt) képletbe beírod az ismert gyorsulást, valamint az ismert időt, ami megegyezik az időváltozással (Δt), mivel a mérést 0-ról kezdjük. Ezzel megkapod a Δv sebességváltozást, amit hozzáadsz (előjelesen!) v0-hoz.

2015. dec. 6. 12:26
 5/5 A kérdező kommentje:

a= -5

t= 10

s= 40

v0= ?

v= ?


v0-nak ugye öttel osztható számnak kell kijönnie, mivel öttel csökken a sebessége, és a megtett út is öttel osztható. De sehogy nem jön ki olyan szám v0-nak.

Bővebben el tudnád magyarázni?

2015. dec. 6. 19:33