Egy feladatnal ebbol (5/2)*√(x^3)−1/(2√(x^3)) ez lesz (-1+5 x^3)/(2 √(x^3)), de hogyan? Leginkabb azt nem ertem, a harmastol hogyan tunik el a gyokjel...levezetne nekem valaki? Vagy milyen szabaly alkalmazando itt? Koszonom!2015. dec. 5. 12:15
1/1 tatyesz válasza:
Közös nevezőre hozol, ami √(x^3). Az első törtet bővíteni kell √(x^3)-bel, tehát a számlálót és a nevezőt is szorozzuk vele. Ez lesz: 5√(x^3)*√(x^3)/(2√(x^3)). √(x^3)*√(x^3) = (√(x^3))^2=x^3. Így már világos?