Sári egy lapra egymás alá írt három számot, majd leírta az összegüket is. Piri ezt a négy számot összeadva 900-at kapott. Mennyi az eredeti három szám összege?

2015. dec. 2. 18:17
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az első három szám összege legyen "x".


A negyedik szám pont ezzel egyenlő, mivel annak a 3 számnak az összege.


Így a négy szám összege 2x. Ez egyenlő 900-al.

2015. dec. 2. 18:27
 2/4 anonim ***** válasza:

x+y+z=xyz

x+y+z+xyz=900

2x+2y+2z=900

x+y+z=450


Tehát bármely olyan 3 szám jó aminek az összege 450;

2015. dec. 2. 18:27
 3/4 anonim válasza:

A három: 200

200

+ 50=450



Figyu, 900nak a felének kellett kijönnie mert akkor csak 2x össze kellett adni az összeget. Hányadikis vagy? 1?

2015. dec. 2. 18:31
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

#2 és #3 elolvastátok, hogy mi a kérdés?

Nem kell megmondani, hogy melyik három számról van szó, csak az összegüket.

2015. dec. 2. 19:15