egy háromszög alaku telek oldalainak aránya 25:52:63. a telek területe 2520négyzetméter

a telek körbekerítéséhez hány m hoszú kerítést kell épiteni


2010. márc. 21. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva: igen, meggyőződésem, hogy ez egy újabb matek feladat. :)
2010. márc. 21. 20:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a kerület kiszámításához csak össze kellene adni az oldalakat. Kérlek, nyugtass meg, hogy ez azért még megy.
2010. márc. 21. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló... csak az arányok vannak megadva, nem pedig az oldalak...

a háromszög területe (a*ma)/2


én úgy oldanám meg, hogy derékszögű háromszögnek feltételezném.

tehát "mondjuk" a 63x*25x=5040 (átszoroztam ugye kettővel)

x négyzet =3,2


de mivel nem tudjuk, hogy melyik a két összetartozó oldal (alap és magasság így 3 ilyen lehetőség is van)


de ez csak egy feltételezés.

2010. márc. 21. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnézetem. Még mindig nem pihentem ki magam...


Viszont szerintem a Hérón-képlettel kellene próbálkozni.

2010. márc. 21. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg is van a megoldás: ha minden igaz 280 m.
2010. márc. 21. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:

"én úgy oldanám meg, hogy derékszögű háromszögnek feltételezném."

Csak az a baj vele, hogy a megadott oldalarányok NEM adják ki a derékszögű háromszöget... Feltételezni lehet, csak elbukik a Pitagorasz tételén...

2010. márc. 21. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Már az arányokból látszik, hogy nem lehet derékszögű háromszög, mert nem igaz rájuk a a^2+b^2=c^2.
2010. márc. 22. 00:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy k. egyszerű:


cosinus-tétel háromszor -> meglesz a három szög, mert ugye a szögekhez elég csak az arányokat helyesen tudni, nem kell a konkrét hossz.


-> magasság meghatározható (vagyis az aránya, de ez elég)


(a(aránya)*x * ma(aránya)*x)/2 = T * x^2


T-t ismerjük, ebből meglesz x,

a=a(aránya)*x

b=b(aránya)*x

c=c(aránya)*x

K=a+b+c

2010. márc. 22. 00:50