Hogy lehet ezt a feladatot megoldani?


a^2-b^2=225 a tk azt írja az összes megoldás kell, de én eddig csak a 15 - 0 párost találtam meg.

Előre is köszi :)



2015. nov. 30. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, a és b egészek.


Szorzattá alakítunk:

(a + b)*(a – b) = 225.


Mivel a és b egészek, ezért (a + b) osztója kell legyen 225-nek, (a – b) pedig éppen 225/(a + b) lesz. A 225-nek van 18 darab egész osztója, például az 1 ilyen.

Ha a + b = 1, akkor a – b = 225, így egyből van egy egyenletrendszered a-ra és b-re, amit meg tudsz oldani:

a másodikból: a = 225 + b,

az első 225 + 2*b = 1,

b = –112, a = 113.

És ezt eljátszod a maradék 17 osztóra, és készen vagy. (Valamelyik esetből a (15, 0) párt fogod kapni.)

2015. nov. 30. 21:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi most már teljesen megértettem :)
2015. nov. 30. 22:53