Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy 2LK/2l^2=4/10-ből hogy jön ki az hogy L=5K? Zárthelyit javítottuk, de sehogy nem jön ki, akárhogy rendezem.2015. nov. 28. 15:24
1/2 A kérdező kommentje:
Tehát az egyenlet mégegyszer.
2LK/2L^2=4/10
Eredményként pedig L=5K-nak kellene kijönnie.
2015. nov. 28. 15:25
2/2 tatyesz válasza:
Valamit elírhattál, mert nekem L=5K/2 jött ki.
2LK/2L^2=4/10
Bal oldalon 2-vel és L-lel, jobb oldalon 2-vel egyszerűsítünk:
K/L=2/5
5K=2L
5K/2=L