Közgáz, help? (mikroökonómia)

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy 2LK/2l^2=4/10-ből hogy jön ki az hogy L=5K? Zárthelyit javítottuk, de sehogy nem jön ki, akárhogy rendezem.

2015. nov. 28. 15:24
 1/2 A kérdező kommentje:

Tehát az egyenlet mégegyszer.


2LK/2L^2=4/10


Eredményként pedig L=5K-nak kellene kijönnie.

2015. nov. 28. 15:25
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Valamit elírhattál, mert nekem L=5K/2 jött ki.


2LK/2L^2=4/10


Bal oldalon 2-vel és L-lel, jobb oldalon 2-vel egyszerűsítünk:


K/L=2/5


5K=2L


5K/2=L

2015. nov. 29. 09:07