48/q deriváltja miért -48/q2?

Köszi szépen!

2015. nov. 26. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
48*(1/q)--->48*q^-1-->-1*48*q^-2--->-48*1/q^2
2015. nov. 26. 11:49
 2/4 Silber ***** válasza:

48/q=48*q^-1

Ha "q" szerint deriválunk, akkor következő formát kapjuk:

f(x)=c*x^(-1)

Ekkor f'(x)=-48*x^(-2), mivel a konstans kiemelhető, és (x^n)'=n*x^(n-1)

2015. nov. 26. 11:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Érthető, nagyon szépen köszi!
2015. nov. 26. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert van egy deriválási táblázat, azt meg kéne tanulni...


Mondjuk a kérdésre nem ez a válasz. Nyílván az f(x)=x^n-re vonatkozó f '(x)=n*x^(n-1)-et kell használni.


Na de miért?


Mert a deriválás definíciójából ez levezethető (akár teljes indukcióval).


Emlékül: f '(x)=lim((f(x+h)-f(x))/h), ha h->0.


Ebből lehet bizonyítani, és nyílván így van értelme az egésznek...


Ha f(x) helyére beírod hogy 48/q és f(x+h)-hoz pedig hogy 48/(q+h), definíciószerűen ki fog adódni az eredmény.

2015. nov. 27. 14:13