Oldjuk meg az alábbi egyenlőtlenséget. De hogy?

(tg^2(x)+ctg^2(x))/(tg(x)-ctg(x))nagyobbegyenlő, mint gyök8

2015. nov. 25. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

itt lényegében az van, hogy:


(a^2+1/a^2)/(a-1/a)>=8


bővítsünk a^2-tel:


(a^4+1)/(a^2-1)>=8


itt ketté kellene választani aszerint, hogy a nevező pozitív vagy negatív


(1)

ha a^2>1, akkor marad a reláció a szorzás után:


a^4+1>=8a^2-8



(2)

ha a^2<1, akkor fordul a reláció a szorzás után:


a^4+1<=8a^2-8



mindkét esetben egy másodfokú egyenlőtlenséget kell megoldani és összevetni a feltétellel...

2015. nov. 25. 21:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám
2015. nov. 25. 22:28