(tg^2(x)+ctg^2(x))/(tg(x)-ctg(x))nagyobbegyenlő, mint gyök82015. nov. 25. 18:40
1/2 anonim válasza:
itt lényegében az van, hogy:
(a^2+1/a^2)/(a-1/a)>=8
bővítsünk a^2-tel:
(a^4+1)/(a^2-1)>=8
itt ketté kellene választani aszerint, hogy a nevező pozitív vagy negatív
(1)
ha a^2>1, akkor marad a reláció a szorzás után:
a^4+1>=8a^2-8
(2)
ha a^2<1, akkor fordul a reláció a szorzás után:
a^4+1<=8a^2-8
mindkét esetben egy másodfokú egyenlőtlenséget kell megoldani és összevetni a feltétellel...
2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám
2015. nov. 25. 22:28