matek házi holnapra kellene.
Írd fel 10 egész kitevőjű hatványaként az eredményt!
2nyolcadikonx5kilencediken
---------------------------(osztva)
2ötödikenx5hatodikon
előre is köszi
2015. nov. 25. 17:13
1/3 anonim válasza:
2^8 / 2^5 = 2^(8-5) = 2^3 = 8
5^9 / 5^6 = 5^(9-6) = 5^3 = 125
8*125 = 1000
1000 = 10³
2/3 anonim válasza:
[(2^8)*(5^9)]/[(2^5)*(5^6)]
Mivel mind a nevező, mind a számláló szorzat, és egy-egy tagjának ugyanaz az alapja, így könnyen egyszerűsíthetünk, ha leosztunk a nevezővel. Így marad:
(2^3)*(5^3)
Mivel van egy olyan azonosság, hogy (a^x)*(b^x)=(a*b)^x, ezért:
(2*5)^3 = 10^3
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. nov. 26. 14:22