matek házi holnapra kellene.

Írd fel 10 egész kitevőjű hatványaként az eredményt!

2nyolcadikonx5kilencediken

---------------------------(osztva)

2ötödikenx5hatodikon

előre is köszi



2015. nov. 25. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2^8 / 2^5 = 2^(8-5) = 2^3 = 8

5^9 / 5^6 = 5^(9-6) = 5^3 = 125

8*125 = 1000


1000 = 10³

2015. nov. 25. 18:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[(2^8)*(5^9)]/[(2^5)*(5^6)]

Mivel mind a nevező, mind a számláló szorzat, és egy-egy tagjának ugyanaz az alapja, így könnyen egyszerűsíthetünk, ha leosztunk a nevezővel. Így marad:

(2^3)*(5^3)

Mivel van egy olyan azonosság, hogy (a^x)*(b^x)=(a*b)^x, ezért:

(2*5)^3 = 10^3

2015. nov. 25. 18:43
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. nov. 26. 14:22