Tudnátok nekem írni egy megoldásmenetet?


A téglatest oldallapjai 56,84, 92 cm^2 területűek.

Mennyi a térfogat? Mekkora az "a" "b" és "c" oldal?



2015. nov. 24. 13:30
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

a*b = 56cm^2 --> a = 56/b

a*c = 84cm^2 --> a = 84/c

b*c = 92cm^2 --> b = 92/c


56/b = 84/c

56/(92/c) = 84/c

56/92 * c = 84/c

56/92 * c^2 - 84 = 0


c = √138 (kb. 11,75)


b = 92/c = 92 / √138 = 7,83 (kerekítve)


a = 56/b = 56 / 7,83 = 7,15


Térfogat már menni fog.

2015. nov. 24. 14:12
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Megoldásmenet.
2015. nov. 24. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamit elszámoltál, mert az oldalélek biztosan racionálisak.


a*b = 56cm^2

a*c = 84cm^2

b*c = 92cm^2


Osszuk el egymással az első két egyenletet, ekkor ezt kapjuk:


b/c=56/84, majd szorozzuk ezt össze a harmadikkal:


b^2=56*92/84, innen könnyen megkapható b, amiből a többi él is kiszámolható, amiből a térfogat.

2015. nov. 24. 14:46
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
#3 Az jó, ha elszámoltam, mert a tiédből ugyanaz jön ki..
2015. nov. 24. 15:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 24. 16:53