A téglatest oldallapjai 56,84, 92 cm^2 területűek.
Mennyi a térfogat? Mekkora az "a" "b" és "c" oldal?
2015. nov. 24. 13:30
1/5 Pelenkásfiú válasza:
a*b = 56cm^2 --> a = 56/b
a*c = 84cm^2 --> a = 84/c
b*c = 92cm^2 --> b = 92/c
56/b = 84/c
56/(92/c) = 84/c
56/92 * c = 84/c
56/92 * c^2 - 84 = 0
c = √138 (kb. 11,75)
b = 92/c = 92 / √138 = 7,83 (kerekítve)
a = 56/b = 56 / 7,83 = 7,15
Térfogat már menni fog.
3/5 anonim válasza:
Valamit elszámoltál, mert az oldalélek biztosan racionálisak.
a*b = 56cm^2
a*c = 84cm^2
b*c = 92cm^2
Osszuk el egymással az első két egyenletet, ekkor ezt kapjuk:
b/c=56/84, majd szorozzuk ezt össze a harmadikkal:
b^2=56*92/84, innen könnyen megkapható b, amiből a többi él is kiszámolható, amiből a térfogat.
4/5 Pelenkásfiú válasza:
#3 Az jó, ha elszámoltam, mert a tiédből ugyanaz jön ki..
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 24. 16:53