2015. nov. 23. 18:47
2/4 A kérdező kommentje:
Hidrogén.
2015. nov. 23. 20:58
3/4 Silber válasza:
Akkor pH=-lg[H3O+], ahogy a definíció is szól.
És mivel [H3O+]=c(H+)=n(H+)/V=N(H+)/(NA*V), így:
pH=-lg(N(H+)/(NA*V))
P.S.: "NA" az Avogadro-konstans (6*10^23 1/mol)
4/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam, de ezek szerint nem tudom használni a számológépet, mert folyton rossz eredmény jött ki.
De most már legalább így leírva tudom hol volt a hiba. :)
Köszönöm szépen.
2015. nov. 23. 22:47