Ha az ionok száma van megadva egy adott térgofatban, akkor abból hogyan kell ph-t számolni?


2015. nov. 23. 18:47
 1/4 Silber ***** válasza:
Attól függ, miféle az a ion...
2015. nov. 23. 19:47
 2/4 A kérdező kommentje:
Hidrogén.
2015. nov. 23. 20:58
 3/4 Silber ***** válasza:

Akkor pH=-lg[H3O+], ahogy a definíció is szól.

És mivel [H3O+]=c(H+)=n(H+)/V=N(H+)/(NA*V), így:

pH=-lg(N(H+)/(NA*V))


P.S.: "NA" az Avogadro-konstans (6*10^23 1/mol)

2015. nov. 23. 22:27
 4/4 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam, de ezek szerint nem tudom használni a számológépet, mert folyton rossz eredmény jött ki.

De most már legalább így leírva tudom hol volt a hiba. :)

Köszönöm szépen.

2015. nov. 23. 22:47