Ha ismerem mindegyik oldal hoszát és egyik szöge 90fok?2015. okt. 16. 15:55
2/2 anonim válasza:
akkor az oldalak arányával.
pl a=5 b=8 és az a oldallal szemben lévő szög 60fok (alfa)
akkor úgy számolsz hogy a/b = alfa / béta, tehát 5/8 = 60/x
x=96
A harmadik szög pedig 180-60-96=24