Hogyan tudom ki számolni egy háromszög másik két szögét?

Ha ismerem mindegyik oldal hoszát és egyik szöge 90fok?
2015. okt. 16. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
tg\sin
2015. okt. 16. 16:04
 2/2 anonim ***** válasza:

akkor az oldalak arányával.

pl a=5 b=8 és az a oldallal szemben lévő szög 60fok (alfa)

akkor úgy számolsz hogy a/b = alfa / béta, tehát 5/8 = 60/x

x=96

A harmadik szög pedig 180-60-96=24

2015. okt. 16. 16:18