Egy téglatest egy csúcsba futó élei a, b és c. Az a él hosszát két és félszeresére növeljük, a b él hosszát 40%-kal csökkentjük. Hogyan változtassuk meg a c él hosszát, ha azt akarjuk, hogy a keletkező téglatest térfogata megegyezzen az eredeti téglatest térfogatával?2015. nov. 23. 17:58
1/6 anonim válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés, mi a fene bajod van? Mibe akadtál el, ilyen primitív példánál?
2/6 anonim válasza:
a*b*c = V
(2.5*a)*(0.6*b)*(x*c) = V
(2.5*0.6*x)*a*b*c = a*b*c
5/2 * 3/5 * x = 1
15/10 * x = 1
x = 10/15 = 2/3
A "c" él hosszát 1/3-al csökkentjük, így a téglatest térfogata változatlan marad.
3/6 anonim válasza:
Ilyen könnyű feladatot nem tudsz megoldani? Meg fogsz bukni!
6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a 2. válaszolónak!
A többieknek is nagyon köszönöm a sok biztatást, igazán példás,ahogy a társadalmat segítitek!
2015. nov. 26. 15:48