Matek rejtvény, hogy oldjam meg?

Egy téglatest egy csúcsba futó élei a, b és c. Az a él hosszát két és félszeresére növeljük, a b él hosszát 40%-kal csökkentjük. Hogyan változtassuk meg a c él hosszát, ha azt akarjuk, hogy a keletkező téglatest térfogata megegyezzen az eredeti téglatest térfogatával?

2015. nov. 23. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Egyszerű képletbehelyettesítés, mi a fene bajod van? Mibe akadtál el, ilyen primitív példánál?
2015. nov. 23. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

a*b*c = V

(2.5*a)*(0.6*b)*(x*c) = V

(2.5*0.6*x)*a*b*c = a*b*c

5/2 * 3/5 * x = 1

15/10 * x = 1

x = 10/15 = 2/3


A "c" él hosszát 1/3-al csökkentjük, így a téglatest térfogata változatlan marad.

2015. nov. 23. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen könnyű feladatot nem tudsz megoldani? Meg fogsz bukni!
2015. nov. 23. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Hanyadikos nayag?
2015. nov. 23. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
*anyag
2015. nov. 23. 20:02
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a 2. válaszolónak!

A többieknek is nagyon köszönöm a sok biztatást, igazán példás,ahogy a társadalmat segítitek!

2015. nov. 26. 15:48