A Rhind papirusz feladata a következő: 7 ház mindegyikében 7 macska. Mindegyik megevett 7 egeret. Minden egér megevett 7 kalászt. Minden kalászban volt 7 szem búza. Mennyi mindezek összege?

2015. nov. 9. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit értünk egy macska és egy egér összege alatt?


Amúgy összesen 7 ház, 7*7 = 49 macska, 7*7*7 = 343 egér, 7*7*7*7 = 2401 kalász és 7*7*7*7*7 = 16 807 búzaszem van a feladatban, ami (7*7*7*7*7*7 – 1)/6 = 19 608 dologról szól, de ezen dolgok összegét én nem tudom, hogyan kéne értelmezni. Sajnálom.

2015. nov. 9. 18:24
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi baj, azért köszönöm szépen!
2015. nov. 9. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 9. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Íjjj, és tényleg. Én 7^0-tól adtam össze a 7 hatványokat, így összesen nem 19 608, hanem csak 19 607 dolog szerepel a papirusz feladatában (a rejtvényben amúgy már 19 608 megfogható dolog, csak hogy nyugodt legyek).


De arra a 20:02-es linkje se válaszol, hogy mennyi egy macska meg egy egér meg egy ház. Talán azt lehetne mondani, hogy a macskák, egerek, kalászok és búzaszemek ára elhanyagolható a házakéhoz képest, így mindezek összege 7*A, ahol A a házak ára.

2015. nov. 9. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

3. értelmetlen amit kérdezel. Itt egyszerűen össz kell ezeket adni és helló.

Másrészről meg most hogy definiálod egy macska, egy ház, a búza értékét? Pláne, hogy ez egy egyiptomi feladvány... Smemi értelme.

2015. nov. 9. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez az, hogy értelmetlen a feladat, mert házak, macskák stb. összegét kérdezi, ha megnézed. Az én kérdésem éppen arra vonatkozik, hogy hogyan lehetne ennek értelmet adni. Ez miért nem értelmes kérdés?
2015. nov. 9. 20:48