Log2×x+y/x-y=1 hogy kell megoldani?
2015. nov. 19. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Zárójelezd, hogy legyen egyértelmű a feladat!
2015. nov. 19. 20:09
 2/3 A kérdező kommentje:
(Log2)(x+y/x-y)=1
2015. nov. 19. 20:24
 3/3 vurugya béla ***** válasza:

Log2((x+y)/(x-y))=1

Log2((x+y)/(x-y))=Log2(2)

(x+y)/(x-y)=2

x+y=2*(x-y)

x+y=2x-2y

3y=x


Két ismeretlen van, itt a vége - és persze van kikötés is, azt most nem írtam végig.

2015. nov. 19. 22:27