5 kg alma és 3kg banán 2200-ft-ba kerül. Mennyibe kerül az alma, ha a banán kétszer olyan drága?

2015. nov. 19. 17:36
 1/6 anonim válasza:
200-ft 1 kg alma, 400-ft 1 kg banan
2015. nov. 19. 17:50
 2/6 A kérdező kommentje:
Műveletsort kérhetek??
2015. nov. 19. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

5a+3b=2200

b=2a


Az alsót behelyettesited a felsőbe:

5a+6a=2200


Innen meg már boldogulsz...

2015. nov. 19. 17:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,tudnád tovább írni??Köszii :)
2015. nov. 19. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

11a=2200

a=2200/11

2015. nov. 19. 17:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kösziii
2015. nov. 19. 18:01