Sinx+cosx=1/sinx megoldásában valaki tud segíteni?

Egyszerűnek látszik, de én elakadtam
2015. nov. 18. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyenlet már első ránézésre kínálja, hogy szorozzunk be sinx-el, ekkor ugyanis azonnal kapjuk hogy:


sin(x)=cos(x).


(Itt felhasználtuk hogy sin^2+cos^2=1).


Ez már egyszerűbb ugye? Remélem érthető.

2015. nov. 18. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehát végülis tg(x)=1, aminek a megoldása már triviális.
2015. nov. 18. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
a fenti módszerrel elvesztesz egy megoldást
2015. nov. 18. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
nem oszthatsz le csak úgy cos(x)-el, mert mi van ha cos(x)=0? ha cos(x)-et 0-ának vesszük, az egyenlet 0=0 vagyis szintén jó megoldás, cos(x)=0 pedig akkor igaz, ha x=k*Pi+Pi/2
2015. nov. 18. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, köszönöm a kiegészítést, tehát cos(x)=0 eset valóban egy másik megoldást is ad, ami az eredeti egyenletet is kielégíti.
2015. nov. 18. 21:42