Egy 10 méter magas vízoszlop = 1 at?

2015. nov. 9. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

P(hidrosztatikai)=h*ró*g=10*1000*10~ 10^5 Pa

1 atmoszféra 101325 Pa

Szóval közelítőleg, igen.

2015. nov. 9. 18:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A 10 méter magas vízoszlop nyomása 1 atmoszféra körül van (földi körülmények között a tiszta vízé úgy 3%-kal kevesebb annál, viszont a tengervízé már csak néhány tized százalékkal), de a 10 méter magas vízoszlopot egy nyomásértékkel egyenlővé tenni az butaság szerintem. Az előbbiből például lehet inni/lehet benne fürdeni, az utóbbival semmi ilyesmit nem lehet csinálni.
2015. nov. 9. 18:40
 3/3 A kérdező kommentje:

A körülbelüli értékre volt szükségem,

Köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 9. 19:02