Kombinatotika feladat. Segítene valaki?


Van négy betűnk: a, b, c és d. Hány olyan tízbetűs (akár értelmetlen) szót tudunk képezni ezekből, hogy pontosan 5 d szerepeljen benne?


Köszi :)


2010. márc. 19. 08:49
 1/3 czibles ***** válasza:

3^5 = 243

van 10 helyed ebből 5 helyen "d" van.

maradék 5 helyen 3 betü állhat.

az az:

1*1*1*1*1 * 3*3*3*3*3 = 3^5 = 243

2010. márc. 19. 12:07
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
Ez ám az izmos feladat. Remélem a kérdező egy 14 éves kíváncsi gyerek és nem előadásra kellett ez a házi feladat :D.
2010. márc. 19. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első rossz. Mert az 5 d nem csak az első 5 helyen állhat. Először kiválasztod melyik öt helyen van "d", ezt 10 alatt az 5 féle képpen tudod megtenni és eztuán szorzod a 3^5-nel.
2010. márc. 19. 12:55