Az egyenes arányossággal nincs bajom viszont a fordított nem nagyon megy ez a feladat:
14 munkás 18 óra alatt végezz akkor 6 munkás hány óra alatt végez? ÉS LÉCCI EGYENLETTEL ÍRJÁTOK LE! pl hogy .: x/6=18/14! Amúgy azért egyenlettel mert az egyenesarányosságot is azzal csinálom mert nekem az úgy könnyebb! Előre is köszönöm aki segít
2015. nov. 5. 17:49
1/2 anonim válasza:
x/18 = 14/6
x = (14/6) * 18
x = 7 / 3 *18 = 7 * 6 = 42
(Nekem ez nem segítene.)
2/2 anonim válasza:
Lehet csak én hiszem azt, hogy ez is egyenesarányosság?