Valaki segítene a fordított arányosságban? HOLNAPRA EZ A HÁZI


Az egyenes arányossággal nincs bajom viszont a fordított nem nagyon megy ez a feladat:

14 munkás 18 óra alatt végezz akkor 6 munkás hány óra alatt végez? ÉS LÉCCI EGYENLETTEL ÍRJÁTOK LE! pl hogy .: x/6=18/14! Amúgy azért egyenlettel mert az egyenesarányosságot is azzal csinálom mert nekem az úgy könnyebb! Előre is köszönöm aki segít



2015. nov. 5. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

x/18 = 14/6

x = (14/6) * 18

x = 7 / 3 *18 = 7 * 6 = 42

(Nekem ez nem segítene.)

2015. nov. 6. 18:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet csak én hiszem azt, hogy ez is egyenesarányosság?
2015. nov. 6. 18:39