Déli 12 óra után mikor éri először a hagyományos "mutatós" óra nagymutatója a kismutatót? És másodszor?


2015. nov. 3. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nagymutató percenként 360/60=6°-ot ugrik. A kismutató eközben percenként 360/(12*60)=0,5°-ot halad. Feltételezve egy változót, nevezzük x-nek, és ebből kiszámítva, hogy a kismutató óránként 30%-ot fog haladni, ki tudjuk számolni a mutatók sebességét.

30x=360x-360 képlettel kijön az x=12(x-1) amiből egyenesen következik a 11x=12 amiből az eredmény: x=12/11, számszerűsítve: 1,0909 óra, analóg órára lefordítva: 1 óra 5 perc 27,27… másodperckor együttáll a két mutató. Innen a többit szerintem ki tudod számolni.

2015. nov. 3. 20:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze :) köszi
2015. nov. 3. 21:59