SÜRGŐS! ÉS Fontos! Valaki el tudná nekem magyarázni az anyagmennyiség számítást?


Most kezdtem el a közepiskolát, a szakomon a kémia a főtantárgy és tavaly elég hiányosan tanultuk a reál tárgyakat szóval nem igazán értem meg ezt a témát, de sajnos tisztába vagyok vele, hogy nagyon fontos. Valaki aki esetleg tanulja/ta vagy esetleg a témával kapcsolatos területen dolgozik tudna nekem segíteni?

Tudom hogy:

M=m/n n=m/M m=nm

és az n a grammot jelöli, az m pedig a molt. Innen tovább nem megy.

ÉS AMIÉRT SÜRGŐS : HOLNAP ÍROK BELŐLE DOLGOZATOT!!!

Előre is köszönöm a segítséget :)



2015. nov. 3. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Jujj, nem.


m=tömeg, tehát ez jelöli, grammot

n=anyagmennyiség, ez a mol

M=moláris tömeg, ez a g/mol

2015. nov. 3. 20:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Írj egy példát. Pontosan mit is kell kiszámolni?
2015. nov. 3. 21:05
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyjából olyanokat, hogy 14,14g szénnek mennyi az anyagmennyisége. Kb azt tudom, hogy a moláris tömeg az 12,011 és század pontossäggal kell megadni. Akkor m=12,011

n=14,14 és M=12,01/14,14? Vagy hogy kell?

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)

2015. nov. 4. 06:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

m=14,14 g

M=12,01 g/mol


n=m/M

n=14,14/12,01=1,18 mol

2015. nov. 4. 09:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, végül megsem ma írtam, hanem majd pénteken fogok, de tényleg szépen köszönöm, már helyeközel értem. :)
2015. nov. 4. 14:19