Matek leckém nem teljesen értem... Szerintem hiányzik belőle valami adat... Aki tudja a választ a z légyszíves segíten! :) Előre is köszönöm :)2015. nov. 1. 15:15
1/3 anonim válasza:
x*1.2*y = x
1.2*y = 1
y = 1/1.2 = 0.833333
Tehát kb (1-0.833333)*100% = 16.6666%-ot kell engednie az árból.
2/3 anonim válasza:
nem hiányzik...
pl. egy út 100 000 Ft, az emelve 20%-kal akkor 25% lesz.
ha ezek után a 120 000-es útnak újra 100 000 lesz az ára, akkor a 120 000-nek hány százalékát engedte el?
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 1. 16:09