Egy utazási iroda felemelte az árait 20%-kal. A forgalomcsökkenés miatt egy év múlva ismét az eredeti árakhoz tért vissza. Hány százalékot kellett engednie a felemelt árakból?

Matek leckém nem teljesen értem... Szerintem hiányzik belőle valami adat... Aki tudja a választ a z légyszíves segíten! :) Előre is köszönöm :)

2015. nov. 1. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

x*1.2*y = x

1.2*y = 1

y = 1/1.2 = 0.833333


Tehát kb (1-0.833333)*100% = 16.6666%-ot kell engednie az árból.

2015. nov. 1. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:

nem hiányzik...


pl. egy út 100 000 Ft, az emelve 20%-kal akkor 25% lesz.

ha ezek után a 120 000-es útnak újra 100 000 lesz az ára, akkor a 120 000-nek hány százalékát engedte el?

2015. nov. 1. 15:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 1. 16:09