A Szent Péter esernyője címü regényben hány éves volt Veronka é Wibra György amikor összeházasodtak?


2015. okt. 30. 21:13
 1/5 anonim válasza:

Üdv!


Nos, a helyzet az, hogy a kérdést vagy rosszul tették fel, hogy rosszul írtad le...


A regényben ugyanis nincs megadva, hogy az egyes fejezetek között mennyi idő telik el, mindig csak annyi, hogy évekkel később...

2015. okt. 31. 14:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak az olvasónaplóba kellett és nem találtam rá válasz a könyvben.
2015. nov. 12. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Konkrét válasz nincs ,de az író úgy jellemzi Veronikát,mint egy hirtelen megnőtt lány , aki még mindig "egy nagy gyerek". Szóval ebből következtetve úgy kb. 13-15 éves lehetett.
2016. márc. 6. 12:46
 4/5 anonim válasza:
71%

Igaz régi kérdés, de valakinek még jól jöhet.


Veronka: 16-17 lehet, mert:

Amikor Gyuri az esernyőt keresi az 15 évvel(vagy 14[?]) Müncz(fehér zsidó)halála után van. Amikor az esernyőt Veronkára borította akkor a lány 2 éves volt. És akkor 2+14 vagy 2+15 akkor 16 vagy 17. (De lehet 18 is akár, mert ha évvesztes(mai szóval élve) akkor lehet az "annak idején"-t 2 éves korának a idejre gondolni és akkor a házasságra lehet 18 is, de ez már az én agymentességem :D)


Gyuri: Na ez már nehezebb. 14 lehetett amikor az apja meghalt. Utána Müncz kb. 1 vagy két év múlva bolondulhatott meg. Ebből következik ez: 14+1 vagy +2 15-16. 15+14=29 15+15=30 16+14=30 16+15=31

Habár szerintem lehetséges, hogy 29-nél fiatalabb. Kb. 27 az alsó határ.

Így:

27 és 31 között van.


Ha ezt valaki megérti akkor annak gratulálok! xD De ha nem érti valaki akkor privátban szívesen leegyszerűsítem! :)

2016. aug. 3. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem én :D
2016. nov. 2. 22:12