Em.S kérdése:

Két pénztárgépben összesen 36 616 forint van. Amikor az első gépből áttetek a másikba 615 forintot akkor az elsőben még mindig 384 forinttal több maradt mint a másodikban. Hány forint van az első illetve második pénztárba?


2015. okt. 28. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs megoldása, ugyanis 2008-tól már nincs 1-2 forintos érme...
2015. okt. 28. 16:50
 2/5 anonim ***** válasza:
999 forint a két gép közötti különbség.
2015. okt. 28. 17:02
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

A másodikban lévő pénz mennyisége legyen x.

Akkor az elsőben x+384 Ft van.

Tudjuk, hogy az összes pénz 36616Ft, ebből következik, hogy:

x + x + 384 = 36616

2x + 384 = 36616 /-384

2x = 36232 /:2

x = 18116


Tehát megkaptuk, hogy a másodikban 18116Ft van, az elsőben pedig ennél 384Ft-al több, vagyis 18500Ft.


Már csak azt nem értem, miért érdekes az a 615 Ft.

Vagy csak félrevezetés, vagy valami hiányzik a feladatból.

2015. okt. 28. 20:42
 4/5 A kérdező kommentje:
de az ellenőrzésben nem jön ki! az utolsó megoldás szerint
2015. nov. 1. 15:44
 5/5 anonim válasza:

A második pénztárgépet jelöljük x-el.

1. Pénztárgép "képlete": x-615+384

2. Pénztárgép "képlete": x+6150

Tehát egybe a megoldandó egyenlet: x-615+384+615=36616

x-615+384+615=36616 /összevonás

2x+615=36616 /-615

2x=36001 /:2

x=18000,5

Tehát a második pénztárgépben 18000,5ft van, az elsőben pedig 18000,5-615+340 azaz 17725,5 ft van.


Remélem tudtam segíteni bár nem így van nekem a mjnkafüzetbe a szöveg, de gondolom ha neked is minden szám mögött egy nulla van akkor megoldod hogy hogy kell, ha végképp nem megy írj!🙂

2020. okt. 2. 15:24