2015. okt. 27. 22:39
1/5 anonim válasza:
Attól függ; a valós vagy a komplex számok halmazán akarod szorzattá alakítani?
2/5 anonim válasza:
(6+5x^2)(6-3*gyök(10)*x+5x^2)(6+3*gyök(10)*x+5*x^2)
4/5 bongolo válasza:
A "hogyan"-ról:
y = x²
Nézzük ezt az egyenletet:
125y³ + 216 = 0
(5y)³ = -6³
Ennek egyik megoldása y₁ = -6/5 (a másik két megoldás komplex).
Ezért (y-y₁) = x² + 6/5 lehet a szorzat egyik tényezője. Szimpatikusabb az 5-szörösét venni: 5x²+6. Polinomos osztással kijön a szorzat másik tényezője.
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. okt. 28. 08:14