2015. okt. 27. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ; a valós vagy a komplex számok halmazán akarod szorzattá alakítani?
2015. okt. 27. 22:46
 2/5 anonim ***** válasza:
(6+5x^2)(6-3*gyök(10)*x+5x^2)(6+3*gyök(10)*x+5*x^2)
2015. okt. 27. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
(5 x^2+6)*(25 x^4-30 x^2+36)
2015. okt. 27. 22:54
 4/5 bongolo ***** válasza:

A "hogyan"-ról:

y = x²

Nézzük ezt az egyenletet:

125y³ + 216 = 0

(5y)³ = -6³

Ennek egyik megoldása y₁ = -6/5 (a másik két megoldás komplex).

Ezért (y-y₁) = x² + 6/5 lehet a szorzat egyik tényezője. Szimpatikusabb az 5-szörösét venni: 5x²+6. Polinomos osztással kijön a szorzat másik tényezője.

2015. okt. 28. 00:34
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. okt. 28. 08:14