Mádásor kérdése:

A 100,8 km/h sebességű gépkocsi egyenletesen lassulva 84 m út megtétele után áll meg. a. / Hány másodperc alatt tette meg a gépkocsi a 84 m hosszúságú utat? b. / mekkora utat tett meg a gépkocsi, amíg a sebessége a kezdeti érték felére csökkent?

Ezt kéne részletesen levezetni.
2015. okt. 27. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

kezdősebesség: v0 = 100,8 km/h = 28 m/s

út: s = 84 m

végsebesség: v = 0 m/s


gyorsulás: a = Δv / Δt

Δv = v - v0

Δt = t


eltelt idő: t

tehát a gyorsulás: a = -v0 / t


a megtett út: s = v0 * t + a/2 * t^2


Ebbe helyettesítünk be:

s = v0 * t + (-v0/t / 2) * t^2 = v0 * t - v0/2 * t = v0 / 2 * t


Ebből kiszámolható a t:

t = 2 * s / v0 = ?



-----------


v2 = v0 / 2 = 14 m/s

Δv2 = v2 - v0 = 14 m/s


A gyorsulás ugyanaz, mint az előző feladatban, és így tudod kiszámolni az előző feladatban kiszámolt t-vel: a = -v0 / t = ?


A mostani idő: t2

Ezt így lehet kiszámolni: a = Δv2 / t2; azaz t2 = Δv2 / a = ?


És újra az út képlete kell:

s2 = v0 * t2 + a/2 * t^2 = ?

2015. okt. 27. 16:51