Ezt kéne részletesen levezetni.2015. okt. 27. 15:29
1/1 anonim válasza:
kezdősebesség: v0 = 100,8 km/h = 28 m/s
út: s = 84 m
végsebesség: v = 0 m/s
gyorsulás: a = Δv / Δt
Δv = v - v0
Δt = t
eltelt idő: t
tehát a gyorsulás: a = -v0 / t
a megtett út: s = v0 * t + a/2 * t^2
Ebbe helyettesítünk be:
s = v0 * t + (-v0/t / 2) * t^2 = v0 * t - v0/2 * t = v0 / 2 * t
Ebből kiszámolható a t:
t = 2 * s / v0 = ?
-----------
v2 = v0 / 2 = 14 m/s
Δv2 = v2 - v0 = 14 m/s
A gyorsulás ugyanaz, mint az előző feladatban, és így tudod kiszámolni az előző feladatban kiszámolt t-vel: a = -v0 / t = ?
A mostani idő: t2
Ezt így lehet kiszámolni: a = Δv2 / t2; azaz t2 = Δv2 / a = ?
És újra az út képlete kell:
s2 = v0 * t2 + a/2 * t^2 = ?