Dolgozathoz kellene nekem a következő feladat megoldása? (3√32-√8+2√48+√12-5√3) * (√242+2√8-√50-5√3)


#egyenlet #tizedikes matematika
2015. okt. 26. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Vagy egyből összeszorzol minden tagot minden taggal, vagy észreveszed, hogy mindegyik gyökös kifejezés √2 vagy √3 alakra hozható, az összevonás után pedig már jóval egyszerűbb a szorzás.

Például:

3*√32 = 3*√16*√2=3*4*√2=12*√2

2*√48 = 2*√16*√3=2*4*√3=8*√3

És így tovább. Próbáld meg!

2015. okt. 26. 18:26