Egy feladatnál meg van adva a molekulaképlet:CCl4; a moláris tömeg: 153,82 g/mol; a molekulák száma: 1,5*10^23 db. Hogyan lehet kiszámolni az anyagmennyiséget és a tömeget? Odáig eljutottam, hogy moláris tömeg*anyagmennyiség=tömeg, de ezt így nem lehet kiszámolni és a tankönyvemben sincs leírva.2015. okt. 18. 10:46
1/1 anonim válasza:
n=N/NA=1,5*10^23/6*10^20=0,25mol
m=n*M=0,25mol*153,82g/mol=38,455g